Leczenie laserowe większości osób kojarzy się raczej z procedurami estetycznymi. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie tego rodzaju odnosić może spore sukcesy także w branży stomatologicznej. Szczególnie zaś w tym jej aspekcie, który pozostaje związany z łagodzeniem dolegliwości bólowych.

Odkażanie i wypełnianie ubytków zębowych przy wykorzystaniu lasera jest dość proste – wystarczy naświetlać zainfekowany próchnicą ząb przy wykorzystaniu impulsów światła o odpowiedniej długości. To wówczas chore tkanki bardzo skutecznie odparowują. Decydując się na tę bardzo nowoczesną metodę leczenia trzeba jednak bardzo uważać i wybierać jedynie najbardziej doświadczonych specjalistów. W tym obszarze bowiem łatwo o jeden nieprecyzyjny ruch, który zaszkodzi zdrowym tkankom zębowym i spowodować może trwałe ich uszkodzenie.

Wykorzystanie lasera we współczesnej stomatologii wiązać się może również ze skuteczną dezynfekcją kanałów korzeniowych. To bowiem podstawa udanego leczenia endodontycznego. Laser w tym przypadku chętnie jest wykorzystywany do dezynfekcji kieszonek dziąsłowych.

Oczywiście zabiegi laserowe nie tracą na popularności w zakresie działania estetycznego. Chętnie wybierane są przez tych pacjentów, którzy chcą trwale i efektownie wybielić swoje zęby i móc cieszyć się z naprawdę długotrwałego efektu. Tu jednak należy zwrócić uwagę, że aby móc poddać się zabiegowi wybielania, należy mieć wyleczone wszystkie ubytki oraz posiadać oczyszczone zęby z wszelkich osadów i kamienia nazębnego.